NOVINKY OD SULLEN UŽ V PREDAJI !!!

Sullen Clothing

Podporuje mojeID

Kontakt

CHILLI STYLE
Štefánikova 5 /pešia zóna /
94901, NITRA
tel: +421 908 804 135
napíšte nám
OTVORENÉ: Po-Pia:10:00 -18:00 Sobota: 10:30-17:00

 Instagram

 

Chilli Style predajňa v Nitre 

Máme aj vecičky pre cool detičky!

Detske rock punk metal oblecenie

Novinky

arr3Mötley Crüe - The Dirt   Príbeh o opileckej zhýralosti, groupies a nekonečných párty plných drog. Može to byť len ďalší... arr3Deadpool MerchandisingWade Wilson alebo Deadpool v roku 2016 vtrhol do kín ako ukecaný a najvtipnejší superhrdina všetkých... arr3Peaky Blinders Aj Vás pohltila atmosféra Birminghamu 20 rokov minulého storočia a rodina Shelby ? Nás Peaky... arr3Queen - Bohemian RhapsodyRozšírili sme sortiment merchandisingu skupiny Queen o novinky tričká a mikiny z filmu Bohemian... arr3Rocketman -Elton JohnRocketman je filmová hudobná fantázia, ktorá rozpráva životný príbeh jedného z najúspešnejších... arr3Banned Rockabilly / RetroMóda mladých žien v 50-tych rokoch bola silne ovplyvňovaná šialenstvom a láskou k swingovému tancu... arr3Detské rock,punk,metal,pop,hiphop oblečenie Vypočuli sme žiadosti mamičiek a oteckov, tetušiek a strýkov a rozšírili sme ponuku detských... arr3KIng Kerosin & Queen KerosinRozširujeme sortiment o rockabilly, rock and roll, garage značku King Kerosin pre pánov a Queen... arr3LoungeflyS radosťou Vám prinášame do ponuky značku Loungefly. Táto kreatívna originálna US spoločnosť začala... arr3Metallica Official Merchandise Pre všetkých fanúšikov metalu a samozrejme skupiny Metallica máme skvelé novinky. Oficiálny... arr3Rob Zombie a KILLSTARKillstar prichádza na jeseň 2018 s novou spoluprácou a kolekciou oblečenia tentokrát s Rob... arr3Marvel    Oficiálny merchandising Marvel vo veľkom výbere už aj v predajni Chilli Style v Nitre na... arr3The Rolling Stones No Filter Dámy a páni The Rolling Stones vyrážajú na dalšie tour s názvom No Filter. 13 miest v Európe... arr3OFFICIAL BAND MERCHANDISE   Rozšírili sme výber MERCHANDISINGU ZAHRANIČNÝCH rock, pop, punk, metal KAPIEL o veľké množstvo... arr3Darkside Clothing novinky.Nové položky Anglickej značky Darkside pridané do nášho Eshopu. Sortiment Darkside k dispozícii aj... arr3Punk a módaHlavným cieľom obliekania príslušníkov punkového hnutia bolo od začiatku predovšetkým šokovať... arr3Internetový obchod ChilliStyle.euVitajte v novom lifestyle a rockovom eshope Chilli Style. V našej ponuke nájdete rockovú, punk,...

Najpredávanejší

naša cena 28,90 € (730,62 CZK)
naša cena 44,90 € (1 135,12 CZK)

TOVAR V AKCII

naša cena 20,90 € (528,37 CZK)
naša cena 37,90 € (958,15 CZK)
naša cena 27,90 € (705,34 CZK)


Punk a móda

Hlavným cieľom obliekania príslušníkov punkového hnutia bolo od začiatku predovšetkým šokovať ostatných. V začiatkoch u mnohých punkových skupín preto nájdeme svastiky, aj keď sa punk stavia do pozície odporcov fašizmu, mnohí členovia toto správanie ospravedlňovali tým, že cieľom bolo iba šokovať. Vo Východnom bloku boli svastiky používané podľa vzoru anglických kapiel, a keďže málo príslušníkov punkového hnutia vedelo po anglicky, mnohí sa s fašizmom stotožňovali.
Rýchlo sa vyvinul aj štýl obliekania. Punkeri chodili oblečení v roztrhaných džínsoch a v tričku s nášivkou nejakej punkovej skupiny, často The Exploited alebo Sex Pistols. Veľmi častým doplnkom bola bunda krivák a obuv kanady, prípadne značky Converse. Všetko bolo doplnené veľkým množstvom spínacích špendlíkov, ktoré často držali oblečenie pokope. Punková móda vyvinula aj vlastné účesy, bodliny alebo rozstrapatené vlasy; od amerických indiánov Irokézov prebrali účes číro.
V priebehu 90. rokov 20. storočia došlo k rozvoju subkultúr a hudobných štýlov ovplyvnených punk rockom. V súvislosti s tým došlo aj k uvoľneniu vzťahu medzi hudobnou a módnou stránkou subkultúry, inými slovami každý sa správa slobodne a počúvanie najrôznejších hudobných smerov vychádzajúcich z punk rocku už nie je tak často spájaný s nejakým konkrétnym imidžom alebo štýlom obliekania.

Punkeri sú špecifickí svojimi časťami odevu. Prvky na ich oblečení nie sú bezúčelné a väčšinou na niečo poukazujú.
Číro je typický účes punkerov. Je to identický znak, s ktorým sa väčšina punkerov stotožňuje a má niekoľko významov. Okrem cieľa šokovať, jeho prvý význam bol odlíšiť sa od hnutia skinheads, ktorí majú úplne vyholenú hlavu. Číro má byť aj prirovnaním k bezstarostnému životu Indiánov pred príchodom modernej civilizácie.
Obojok, u niektorých vyznávačom punku je možné vidieť ako módny doplnok na krku väčšinou ozdobený kovovými hrotmi, pyramídkami alebo inými špecifickými ornamentami na tento štýl. Má byť symbolom poukázania na otroctvo spoločnosti všetkých ostatných štátnych zriadení a systémov bez vôle občanov sa rozhodnúť, bez toho, aby za nich museli rozhodovať iní. Či išlo o formu otroctva, monarchie, republiky, feudalizmu, fašizmu alebo demokracie.
Roztrhané tričko a džínsy majú za účel vyvolať v ľuďoch myšlienku, aby ich neposudzovali ľudí podľa štýlu obliekania a prinútiť ich zamyslieť sa, či charakter človeka utvára jeho duchovno alebo zovňajšok.
Dnes sa objavuje čoraz viac ľudí, ktorí berú punk iba ako módu a nie ako životný štýl. Sú to napríklad ľudia, ktorí si gélujú číro, pričom si iba nagélujú vrch hlavy. Pri číre má byť viditeľný rozdiel medzi pásom vlasov v strede hlavy a na bokoch hlavy.
Ďalším prvkom sú zatváracie špendlíky (zicherka) pripichnuté na odeve, ktoré majú praktický význam, ako oprava či zopnutie oblečenia, ktoré často naozaj drží pokope len za pomoci zicheriek alebo v niektorých prípadoch aj na výrobu bonga (plastová fľaša upravená na fajčenie marihuany). Punk ako hnutie drogy neuznáva, pretože sloboda a nezávislosť sú základ filozofie punku a závislosť na drogách vedie k neslobodnému životu.

Gotická subkultúra prežila dlhšie ako mnoho žánrov, aktuálnych v dobe svojho vzniku, a začala sa členiť, preto je ťažké určiť jednotný gotický vizuál. Môže zahŕňať deathrockové, punkové, renesančné, Viktoriánske prvky - posledné dva menované sa pričlenili až s utíchajúcou popularitou post-punku.


Zdroj: Wikipedia

 

 

Yjg0Y2Yy