Kontakt

CHILLI STYLE
Štefánikova 5 /pešia zóna - Hotel Zobor/, Nitra
tel: +421 919 065 080
napíšte nám
Otváracie hod: Po-Pia 9-18:00 Sobota 9:30-12:30

 

 

Chilli Style predajňa v Nitre

 

             Instagram

Novinky

arr3Bijouterrier - oficiálny shop Exkluzívne v ponuke Chilli Style kompletný sortiment merchandisingu... arr3OFFICIAL BAND MERCHANDISE   Rozšírili sme našu ponuku MERCHANDISINGU ZAHRANIČNÝCH rockových, punkových a metalových KAPIEL... arr3Americká značka v ponuke - SULLEN.   Do najnovšej ponuky v našom eshope aj v predajni sme zaradili kultovú americkú tattoo značku... arr3Slovenská punkrocková skupina Horkýže Slíže svojich fanúšikov dokáže poriadne zaujať.Podarilo sa im to aj pri ich najnovšom cédečku, kde hneď úvodná pieseň začína zostra. Skupina si... arr3Darkside Clothing novinky.Nové položky značky Darkside pridané do nášho Eshopu. Značkové tričká s potlačou. ... arr3Punk a módaHlavným cieľom obliekania príslušníkov punkového hnutia bolo od začiatku predovšetkým šokovať... arr3Internetový obchod ChilliStyle.euVitajte v novom Rockovom obchode Chilli Style. Ponúkame nefalšovanú underground módu z celého...

Najpredávanejší

naša cena 9,90 € (251,16 CZK)
naša cena 9,90 € (251,16 CZK)
naša cena 9,90 € (251,16 CZK)


Punk a móda

Hlavným cieľom obliekania príslušníkov punkového hnutia bolo od začiatku predovšetkým šokovať ostatných. V začiatkoch u mnohých punkových skupín preto nájdeme svastiky, aj keď sa punk stavia do pozície odporcov fašizmu, mnohí členovia toto správanie ospravedlňovali tým, že cieľom bolo iba šokovať. Vo Východnom bloku boli svastiky používané podľa vzoru anglických kapiel, a keďže málo príslušníkov punkového hnutia vedelo po anglicky, mnohí sa s fašizmom stotožňovali.
Rýchlo sa vyvinul aj štýl obliekania. Punkeri chodili oblečení v roztrhaných džínsoch a v tričku s nášivkou nejakej punkovej skupiny, často The Exploited alebo Sex Pistols. Veľmi častým doplnkom bola bunda krivák a obuv kanady, prípadne značky Converse. Všetko bolo doplnené veľkým množstvom spínacích špendlíkov, ktoré často držali oblečenie pokope. Punková móda vyvinula aj vlastné účesy, bodliny alebo rozstrapatené vlasy; od amerických indiánov Irokézov prebrali účes číro.
V priebehu 90. rokov 20. storočia došlo k rozvoju subkultúr a hudobných štýlov ovplyvnených punk rockom. V súvislosti s tým došlo aj k uvoľneniu vzťahu medzi hudobnou a módnou stránkou subkultúry, inými slovami každý sa správa slobodne a počúvanie najrôznejších hudobných smerov vychádzajúcich z punk rocku už nie je tak často spájaný s nejakým konkrétnym imidžom alebo štýlom obliekania.

Punkeri sú špecifickí svojimi časťami odevu. Prvky na ich oblečení nie sú bezúčelné a väčšinou na niečo poukazujú.
Číro je typický účes punkerov. Je to identický znak, s ktorým sa väčšina punkerov stotožňuje a má niekoľko významov. Okrem cieľa šokovať, jeho prvý význam bol odlíšiť sa od hnutia skinheads, ktorí majú úplne vyholenú hlavu. Číro má byť aj prirovnaním k bezstarostnému životu Indiánov pred príchodom modernej civilizácie.
Obojok, u niektorých vyznávačom punku je možné vidieť ako módny doplnok na krku väčšinou ozdobený kovovými hrotmi, pyramídkami alebo inými špecifickými ornamentami na tento štýl. Má byť symbolom poukázania na otroctvo spoločnosti všetkých ostatných štátnych zriadení a systémov bez vôle občanov sa rozhodnúť, bez toho, aby za nich museli rozhodovať iní. Či išlo o formu otroctva, monarchie, republiky, feudalizmu, fašizmu alebo demokracie.
Roztrhané tričko a džínsy majú za účel vyvolať v ľuďoch myšlienku, aby ich neposudzovali ľudí podľa štýlu obliekania a prinútiť ich zamyslieť sa, či charakter človeka utvára jeho duchovno alebo zovňajšok.
Dnes sa objavuje čoraz viac ľudí, ktorí berú punk iba ako módu a nie ako životný štýl. Sú to napríklad ľudia, ktorí si gélujú číro, pričom si iba nagélujú vrch hlavy. Pri číre má byť viditeľný rozdiel medzi pásom vlasov v strede hlavy a na bokoch hlavy.
Ďalším prvkom sú zatváracie špendlíky (zicherka) pripichnuté na odeve, ktoré majú praktický význam, ako oprava či zopnutie oblečenia, ktoré často naozaj drží pokope len za pomoci zicheriek alebo v niektorých prípadoch aj na výrobu bonga (plastová fľaša upravená na fajčenie marihuany). Punk ako hnutie drogy neuznáva, pretože sloboda a nezávislosť sú základ filozofie punku a závislosť na drogách vedie k neslobodnému životu.

Gotická subkultúra prežila dlhšie ako mnoho žánrov, aktuálnych v dobe svojho vzniku, a začala sa členiť, preto je ťažké určiť jednotný gotický vizuál. Môže zahŕňať deathrockové, punkové, renesančné, Viktoriánske prvky - posledné dva menované sa pričlenili až s utíchajúcou popularitou post-punku.


Zdroj: Wikipedia

 

NDNjODE